1. خانه
  2. ناشرین
  3. موارد پیشرفته‌تر در SDK تپسل

موارد پیشرفته‌تر در SDK تپسل

دریافت نسخه SDK تپسل

درصورتی که نیازمند به دانستن نسخه تپسل پیاده‌سازی شده در اپلیکیشن خود هستید، می‌توانید با فراخوانی تابع زیر عنوان نسخه را دریافت نمایید.

Tapsell.getVersion();

 

تنظیمات کشینگ

همانطور که در بخش پیاده‌سازی SDK تپسل در اپلیکیشن گفته شد، از نسخه ۳ به بعد تپسل قابلیت نمایش ویدئو بصورت استریم و همینطور نمایش ویدئو بعد از دانلود فایل (کشینگ) را دارد. با این قابلیت، قبل از نمایش تبلیغ و در هنگامی که کاربر مشغول استفاده از اپلیکیشن است، ویدئو بطور کامل دریافت می‌شود و کاربر بدون هیچگونه مکثی می‌تواند ویدئو را تماشا کند.

از طرف دیگر، در اپلیکیشن‌ها و بازی‌های آنلاین، دریافت ویدئو در پس زمینه ممکن است در روند اصلی برنامه خلل ایجاد کند و آن را کند نماید.

جهت جلوگیری از اشغال پهنای باند زیاد توسط تپسل، شما می‌توانید درصد مشخصی از کل پهنای باند موجود را به دانلود ویدئو اختصاص دهید. جهت انجام این عمل، تابع زیر را قبل از درخواست تبلیغ، فراخوانی کنید.

Tapsell.setMaxAllowedBandwidthUsagePercentage(context, maxPercentage);

در این تابع، ورودی maxPercentage حداکثر درصدی از پهنای باند در دسترس اپلیکیشن است که SDK تپسل از آن برای دریافت ویدئو استفاده می‌کند. این پارامتر باید عددی بین 0 تا 100 باشد.

همچنین درصورتی که از سرعت دانلود واقعی کاربر در اپلیکیشن خود اطلاع دارید می‌توانید به کمک تابع زیر، مقدار حداکثر پهنای باند قابل استفاده برای دانلود ویدئو را به کمک تابع زیر تنظیم کنید.

Tapsell.setMaxAllowedBandwidthUsage(context, maxBpsSpeed);

ورودی دوم این تابع، میزان حداکثر سرعت دانلود ویدئو است که باید به واحد بایت بر ثانیه داده شود.

در صورتی که در بخشی از اپلیکیشن خود می‌خواهید تنظیمات مربوط به محدودیت سرعت دانلود را غیرفعال نمایید، از تابع زیر استفاده کنید.

Tapsell.clearBandwidthUsageConstrains(context);

 

توضیحات بیشتر درباره کشینگ و استریمینگ در SDK تپسل را اینجا بخوانید.

 

تنظیمات دسترسی‌های زمان اجرا (Run Time Permissions)

از نسخه اندروید 6 و بالاتر، برخی دسترسی‌ها در اندروید در زمان اجرا باید از کاربر درخواست شوند. یکی از این دسترسی‌ها، دسترسی READ_PHONE_STATE است که توسط تپسل استفاده می‌شود و بدون این دسترسی نمایش بخشی از تبلیغات به کاربر ممکن نیست. برای سهولت پیاده‌سازی در صورت وجود این دسترسی در manifest برنامه، SDK تپسل بصورت اتوماتیک دسترسی‌ را از کاربر درخواست می‌کند و هربار درخواست تبلیغی ارسال شود، درصورتی که دسترسی مورد نیاز موجود نباشد، این دسترسی از کاربر خواسته می شود.

در صورتی که شما می‌خواهید درخواست دسترسی‌ها از کاربر را به نحو دیگری در اپلیکیشن خود پیاده‌سازی نمایید، می‌توانید این ویژگی پیش‌فرض را در تپسل غیر فعال کنید. جهت انجام این عمل، کافیست یک شی از کلاس TapsellConfiguration ایجاد کنید و پس از تنظیم ویژگی‌های مورد نیاز، هنگام فراخواهی تابع initialize از کتابخانه تپسل آن را نیز به عنوان ورودی تابع استفاده کنید.

TapsellConfiguration config = new TapsellConfiguration(MainActivity.this);
config.setPermissionHandlerMode(TapsellConfiguration.PERMISSION_HANDLER_DISABLED);
Tapsell.initialize(context, config, appKey);

با این دستور، درخواست دسترسی توسط SDK تپسل به کاربر نشان داده نمی‌شود و می‌توانید بصورت مطلوب خود آن را پیاده‌سازی نمایید. در صورتی که دسترسی READ_PHONE_STATE در manifest برنامه شما وجود ندارد، باید حالتPERMISSION_HANDLER_DISABLED در آماده سازی برنامه به عنوان ورودی داده شود.

 

حالت دیباگ (Debug Mode)

در هنگام پیاده‌سازی SDK، ممکن است بدلیل عدم رعایت نکات گفته شده و یا خطاهای دیگر، تبلیغات قابل دریافت و نمایش نباشند. حالت دیباگ جهت تسهیل فرآیند عیب‌یابی در هنگام پیاده‌سازی تعبیه شده است. با فعالسازی این حالت، می‌توانید گزارش‌های لاگ نمایش داده شده توسط SDK را در logcat مشاهده کنید. برای فعالسازی حالت دیباگ کافیست یک شی از کلاس TapsellConfiguration ایجاد کنید و پس از تنظیم ویژگی‌های مورد نیاز، هنگام فراخواهی تابع initialize از کتابخانه تپسل آن را نیز به عنوان ورودی تابع استفاده کنید.

TapsellConfiguration config = new TapsellConfiguration();
config.setDebugMode(true);
Tapsell.initialize(context, config, appKey);

سپس از بخش Android Monitor، قسمت logcat را باز کرده و لاگ‌های نوشته شده را بررسی کنید.

 

 

لطفا نظرات خود درباره محتوی مستندات و مشکلاتی که در پیاده‌سازی SDK تپسل با آنها مواجه شدید را به ما اطلاع دهید.

آیا این این آموزش مفید بود؟

مقالات و آموزش های مرتبط