1. خانه
  2. پیاده‌سازی تبلیغات بنری استاندارد در پروژه GameMaker Studio

پیاده‌سازی تبلیغات بنری استاندارد در پروژه GameMaker Studio

گام ۱: دریافت Extension

ابتدا Extension تپسل را از آدرس زیر دانلود کنید.

 

گام ۲: اضافه کردن پلاگین تپسل به پروژه‌ی شما

در نرم افزار GameMaker، روی پوشه Extensions کلیک راست کرده و گزینه Import Extension را انتخاب کنید. سپس فایلی که در مرحله 1 دریافت نمودید را انتخاب کنید و به پروژه اضافه کنید.

 

گام ۳: دریافت کلید تپسل

ابتدا وارد پنل مدیریت تپسل شده و با تعریف یک اپلیکیشن جدید با عنوان پکیج اپلیکیشن اندرویدی خود، یک کلید تپسل دریافت کنید.

از تب‌های بالای صفحه، «توسعه دهنده» را انتخاب نموده و سپس به بخش «اپ‌های من» بروید. یک اپلیکیشن جدید با عنوان پکیج اپلیکیشن اندرویدی خود تعریف نمایید. پس از ایجاد اپلیکیشن جدید، کلید تپسل برای آن اپلیکیشن تولید می‌شود و می‌توانید در صفحه «اپ‌های من» در طر مربوط به اپلیکیشن خود، با کلیک روی عبارت «نمایش» در ستون «کلید تپسل»، کلید اپلیکیشن خود را دریافت کنید.

 

گام ۴: شروع کار با SDK تپسل

با ثبت برنامه خود در پنل تپسل، به شما یک عبارت به عنوان کلید برنامه داده خواهد شد. برای استفاده از تپسل ابتدا باید این کلید را به برنامه خود معرفی نمایید. نحوه‌ی معرفی کلید با تابع زیر است.

tapsell_initialize(appKey);

ورودی appKey کلید تپسلی است که در گام قبل از پنل تپسل دریافت کردید.

 

گام ۵: دریافت تبلیغ

جهت نمایش بنر استاندارد، باید محلی برای نمایش آن در صفحه در نظر بگیرید. بنر استاندارد، دارای سایزهای استانداردی است که در SDK تپسل مشخص شده اند. جهت نمایش بنر، از تابع زیر استفاده کنید:

tapsell_requestBannerAd(zoneId, bannerType, horizontalGravity, verticalGravity)

مقدار zoneId کلیدی ست که بعد از ساخت اپلیکیشن در پنل و ثبت یک zone از نوع بنری استاندارد دریافت میکنید.ورودی ندازه های مختلف را بیان میکند و شامل مقادیر BANNER_320x100 , BANNER_320x50, BANNER_300x250 , BANNER_250x250 میباشد. ورودی horizontalGravity نشان میدهد که آیا تبلیغ، بالا یا پایین صفحه باشد و شامل TOP, BUTTOM می باشد، همچنین verticalGravity بیان میکند که تبلیغ از جهت عرضی در کجای صفحه باشد و میتواند شامل مقادیر LEFT, RIGHT, CENTER باشد. یک نمونه پیاده سازی کد به شکل زیر است:

tapsell_requestBannerAd("5a0ab0eb73916d0001696b68",BANNER_320x50,TOP,LEFT)

مرحله بعد: موارد پیشرفته‌تر در SDK تپسل

آیا این این آموزش مفید بود؟