1. خانه
  2. راهنمای ساده و کوتاه جهت اتصال به پروتوکل VAST

راهنمای ساده و کوتاه جهت اتصال به پروتوکل VAST

راه‌اندازی آسان

ویدئو پیش‌نمایشی به نوعی از تبلیغ گفته می‌شود که در آن شما یک ویدئو تبلیغاتی پیش از ویدئو اصلی نمایش می‌دهید. نمونه‌ای از این نوع تبلیغ را در سایت‌های ویدئویی بزرگ دنیا مانند YouTube می‌توانید ببینید. نمایش این نوع ویدئو به کمک یک پروتوکل استاندارد به نام VAST انجام می‌شود، شما بایستی از Playerهایی استفاده کنید که از این پروتوکل پشتیبانی می‌کنند. توصیه ما استفاده از JWPlayer است. شما کافیست یک URL از تپسل دریافت کنید که تبلیغات را به شکل استاندارد مورد نظر در اختیار Player شما می‌گذارد و سپس آن URL را در تنظیمات Player قرار دهید. جهت ساخت این URL کافیست سه قدم ساده زیر را انجام دهید:
1. از منوی سمت راست، بر روی “تعریف وب‌سایت جدید” کلیک کنید، یک نام دلخواه، آدرس وب‌سایت خود و تصویر لوگو را انتخاب کنید. پس از مطالعه قوانین و مقررات تپسل و در صورت موافقت، تیک مربوطه را زده و بر روی دکمه ثبت رسانه کلیک کنید.
2. پس از ثبت وب‌سایت خود، با کلیک بر روی “رسانه‌های من” از منوی سمت راست، می‌توانید لیست رسانه‌های خود را مشاهده کنید، از لیست رسانه‌ها، وب‌سایت جدید خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. در صفحه جزئیات وب‌سایت به سمت پایین اسکرول کنید، در پایین صفحه در بخش “تبلیغ‌گاه‌های رسانه شما” یک تبلیغ‌گاه پیشفرض ساخته شده است که از نوع “ویدئو پیش‌نمایشی” است. در صورتی که در چندین نقطه مختلف از وب‌سایت خود تمایل به نمایش این نوع ویدئو دارید می‌توانید تبلیغ‌گاه‌های دیگری تعریف کنید.
3. بر روی دکمه کپی که روبه‌روی تبلیغ‌گاه پیشفرض قرار دارد کلیک کنید، آدرس URL مورد نظر شما کپی می‌شود و می‌توانید آن را هر جا که بخواهید Paste کنید. آدرس انتخاب شده فرمتی مانند زیر دارد:

https://api.tapsell.ir/v2/pre-roll/{ZONE_ID}/vast?secretKey={SECRET_KEY}

داشبورد تپسل، مقادیر متغیر بالا رو برای شما پر کرده است و نیازی به انجام کاری از سمت شما نیست. حال کافیست این آدرس را به Player مورد نظر خود بدهید.

تغییر نسخه VAST

به صورت پیشفرض، تپسل از نسخه ۳ استاندارد VAST پشتیبانی می‌کند، توصیه می‌کنیم در صورت نیاز Player خود را به روزرسانی کنید که از این نسخه استفاده کنید. در صورتی که امکان استفاده از این نسخه برای شما وجود ندارد، می‌توانید با اضافه کردن پارامتر vastVersion به آدرس خود، نسخه ۲ این استاندارد را از تپسل دریافت کنید، مثال:

https://api.tapsell.ir/v2/pre-roll/{ZONE_ID}/vast?secretKey={SECRET_KEY}&vastVersion=2

 

اتصال سرور-به-سرور

در صورتی که نمی‌خواهید از آدرس VAST مستقیما در Player استفاده کنید و علاقه‌مند هستید که تبلیغات را از طریق سرور از تپسل دریافت کنید و در صورت تمایل نمایش دهید، می‌توانید آدرس VASTای که در مراحل قبلی دریافت کرده‌اید را از سرور خود فراخوانی کنید، تنها نکته متفاوت این است که بایستی آدرس IP کاربر را برای تپسل به صورت زیر ارسال کنید:

https://api.tapsell.ir/v2/pre-roll/{ZONE_ID}/vast?secretKey={SECRET_KEY}&ip={IP_OF_USER}

 

آیا این این آموزش مفید بود؟