1. سوالات متداول صاحبان رسانه

سوالات متداول صاحبان رسانه

فنی

آیا میتوان اپلیکیشن یا زون را از پنل پاک کرد؟

خیر. در حال حاضر چنین امکانی وجود ندارد. با این حال، وجود اپلیکیشن یا زون اضافه خللی در روند کار ایجاد نمی کند. همچنین میتوانید از امکان غیر فعال کردن زون در پنل نیز استفاده کنید.

آیا میتوان درخواست گرفتن پرمیشن برای SDK را غیرفعال کرد؟

همانطور که در مستندات تپسل بیان شده است مجوز های READ_PHONE_STATE , VIBRATE , ACCESS_COARSE_LOCATION اختیاری هستند و تنها برای بالابردن کیفیت تبلیغات و به تبع آن بالا رفتن eCPM و درآمد ناشر استفاده میشوند. درصورتی که ناشر با دیالوگ گرفتن دسترسی در زمان اجرا مشکلی دارد میتواند با استفاده از تابع setPermissionHandlerMode این مجوز ها را غیر فعال کند. اطلاعات تکمیلی را از مستندات مطالعه بفرمایید.

برای استفاده از سرویس S2S برای تبلیغات پیش نمایشی یا Pre-roll چه کنم؟

با توجه به محدودیت های پروتکل Vast برای نمایش تبلیغ، در حال حاضر تنها راه موجود برای این کار Parse کردن و بدست آوردن شناسه تبلیغ از فایل XML مربوط به تبلیغ پیش نمایشی Pre-roll و صحت سنجی نمایش آن توسط سرویس S2S می باشد.

برای دریافت نتیجه نمایش تبلیغ Preroll یا پیش نمایشی چه کنم؟

دریافت نتایج نمایش تبلیغ pre-roll یا پیش‌نمایشی کاملا وابسته به نوع پلیر شماست و راهکاری از طرف تپسل وجود ندارد.

برای نمایش تبلیغات Preroll یا پیش نمایشی از چه Player ای استفاده کنم؟

نحوه نمایش این نوع تبلیغ کاملا وابسته به Player شماست . پیشنهاد ما برای اینکار استفاده از Google IMA برای اندروید و jw player برای وب سایت هست. با این حال شما میتوانید از هر پلیری که Vast support باشد در سایت و اپلیکیشن خود استفاده کنید ولی استفاده از سایر پلیر ها توصیه نمیشود.

چرا به دفعات No Ad Available دریافت میکنم؟

تبلیغات صنعتی فصلی ست و ممکن از در زمان های مختلف سال تعداد کمپین های تبلیغاتی ما کم و زیاد شود. و این موضوع که ممکن است در بعضی از زمان ها تبلیغ متناسب با اپلیکیشن شما وجود نداشته باشد، طبیعیست.

چطور میتوانم از اتمام نمایش تبلیغ Preroll در سایت یا اپلیکیشنم مطلع شوم؟

تبلیغات پیش نمایشی از یک پروتکل و استاندارد ثابت برای نمایش تبلیغ استفاده میکند و برای پیاده سازی آنها نیز باید از Player هایی استفاده شود که این استاندارد را می پذیرند. به تبع دادن Callback نیز باید توسط Player پشتیبانی شود. پلیر پیشنهادی ما برای تبلیغات پیش نمایشی، Google IMA برای اندروید و jw player برای وب سایت می باشد.

ناشرین تبلیغ

آدرس پستی تپسل کجا می‌باشد؟

تهران، خیابان جردن (نلسون ماندلا یا آفریقا)، انتهای بن بست آناهیتا، پلاک۲۳، طبقه پنجم

مشاهده در Google Maps

آیا از تپسل در سرویس های اپ ساز هم می توان استفاده کرد؟

برخی از این سیستم ها با SDK تپسل همخوانی داشته و قابل استفاده است که می توانید از لینک زیر SDK تپسل را دریافت کنید. در غیر این صورت باید برای پیاده سازی تپسل در این سیستم ها درخواست خود را به آن مجموعه ارسال کنید و ایشان SDK تپسل را برای سرویس اپ ساز خود آماده سازی کنند.

آیا تپسل استخدام هم می کند؟ چطور باید برای این امر اقدام کرد؟

تپسل با داشتن محیطی پویا و در حال توسعه و نوآوری، پذیرای رزومه‌های شماست و می‌توانید از طریق ایمیل jobs@tapsell.ir با ما در ارتباط باشید.

آیا تپسل به غیر از تبلیغات ویدئویی مدل‌های دیگری نیز دارد؟

بله. در حال حاضر تبلیغات ویدئویی و تبلیغات بنری هم برای اپلیکیشن ها در پلتفرم های مختلف هم برای وب سایت ها قابل استفاده می باشد.

ناشرین تپسل

آیا در ازای مشاهده ویدئو می توان به کاربران پول یا وجه نقد یا کارت شارژ پرداخت کرد؟

خیر، این کار خلاف قوانین تپسل می باشد و در صورت مشاهده این فرآیند، تپسل تقلب تشخیص داده و درآمد توسعه دهنده بلوکه شده و پرداخت نخواهد شد. همچنین تپسل می تواند در این صورت با ناشر قطع همکاری کند.

آیا در یک اپ می توان چندین سرویس تبلیغاتی استفاده کرد؟

بله

آیا می توان از شبیه ساز در نمایش تبلیغات استفاده کرد؟

خیر، این اقدام صراحتا تقلب محسوب شده و موجب از بین رفتن حقوق تبلیغ دهنده می شود. در نتیجه طبق قوانین تپسل با آن برخورد خواهد شد.

آیا می توان فاکتورهای چندین ماه را بایکدیگر ارسال کرد؟

بله

آیا ناشرین تپسل می توانند با تخفیف بیشتری در تپسل کمپین تبلیغاتی داشته باشند؟

بله، شما می توانید در تپسل کمپین تبلیغاتی با تخفیف بیشتری داشته باشید. برای این کار با بخش ناشرین تپسل تماس گرفته یا از طریق ایمیل با ما در ارتباط باشید.

آیا نمایش بنر تپسل خارج از اپلیکیشن مجاز می باشد؟

خیر، این کار خلاف قوانین تپسل می باشد و تقلب تشخیص داده خواهد شد.

اگر با وجود نسخه جدیدی از SDK تپسل رسانه خود را به روز نکنیم، در نسخه‌های قبلی تبلیغات پخش می‌شود؟

بله، اما از آنجاییکه در هر به‌روز رسانی SDK تپسل ویژگی‌های جدید اضافه شده یا مشکلات احتمالی قبلی برطرف می‌گردد، در نمایش تبلیغات و همچنین افزایش نرخ های تاثیر گذار در درآمد ناشرین بهبود حاصل می شود. تپسل اکیدا توصیه به به‌روزرسانی رسانه در هر بروز رسانی SDK خود را می‌کند.

Tapsell SDK

اگر سرعت اینترنت پایین باشد، برای سرعت نمایش محتوای تبلیغ چه کاری باید کرد؟

در تبلیغات ویدئویی می توانید قبل از شروع به نمایش ویدئو درخواست دریافت ویدئو را ارسال کنید و ویدئوی تبلیغاتی را دریافت یا اصطلاحا Cache کنید. استفاده از این ویژگی (Instant Play) باعث می شود تبلیغات بدون وقفه نمایش داده شود و تاثیر مستقیم در نرخ نمایش کامل و بهبود تجربه کاربری خواهد داشت.

اگر صاحب رسانه شرکت حقوقی باشد، کسب درآمد و ارسال فاکتور به چه صورت خواهد بود؟

شرکت های حقوقی پس از بارگزاری اطلاعات کامل حقوقی خود از جمله اسکن اساس‌نامه، اسکن گواهی ارزش افزوده معتبر، شماره ثبت، شناسه ملی و آدرس پستی کامل، می‌توانند همانند قانون و فرآیند واریز درآمدهای ناشرین، فاکتور خود را صادر و ارسال کنند.

اگر فاکتور تا ۲۶ ام به دست تپسل نرسیده باشد تسویه انجام می شود؟

خیر. در ۲۸ ام ماه بعد تسویه می شود.

اگر کاربری در نمایش تبلیغات تقلب کند تپسل چکار می کند؟

وظیفه چگونه پیاده سازی تبلیغات به عهده ناشر یا توسعه هنده می باشد. در ابتدا ناشر می بایست به گونه ای تبلیغات را پیاده سازی کند که امکان تقلب وجود نداشته باشد. (به عنوان مثال استفاده از سرویس S2S می‌تواند در جلوگیری از تقلب کمک کند) در ثانی تپسل با کمک سیستم تشخیص تقلب از این امر جلوگیری خواهد کرد. در صورت مشاهده چنین اقدامی طبق قوانین تپسل با ناشر و کاربر برخورد خواهد شد.

اگر ناشر در نمایش تبلیغات تقلب کند تپسل چکار می کند؟

طبق قوانین تپسل با ایشان برخورد خواهد شد. درآمد توسعه دهنده پرداخت نشده و در صورت تکرار اجازه فعالیت در تپسل نیز نخواهد داشت. همچنین تپسل مجاز به هرگونه اقدام دیگر خواهد بود.

ایمیل تایید حساب برای من نیامده. چکار باید بکنم؟

در اینصورت پس از بررسی spam ایمیل خود، با بخش ناشرین تپسل تماس بگیرید.

برای استفاده از سرویس S2S چکار باید کرد؟

درخواست خود را به ایمیل publishers@tapsell.ir ارسال کنید. در ایمیل اسم اپلیکیشنی که درخواست فعال سازی این سرویس را دارید حتما ذکر کنید.

سرویس S2S

برای انتقال یک اپلیکیشن از حسابی به حساب دیگر چکار باید بکنم؟

برای این کار می‌بایست درخواست انتقال را از حساب مبدا و حساب مقصد به تپسل ارسال کنید. اطلاعات کامل اپلیکیشن را ذکر کنید. توجه: درآمد گذشته اپلیکیشن و دیتاهای دیگر در حساب قبلی باقی خواهد ماند و در حساب کاربری جدید از روز انتقال درآمد های این اپ قابل مشاهده خواهد بود.

برای پیاده سازی تبلیغات در فضاهای مختلف اپلیکیشن چکار باید کرد؟

می توانید از قابلیت تعریف Zone یا تبلیغ گاه در تپسل استفاده کنید.

برای پیاده سازی تبلیغات نیاز به صحبت با بخش فنی دارم.

می توانید از طریق پنل ناشرین تپسل با تیم فنی و پشتیبانی به صورت گفتگو و پیگیری آنلاین در ارتباط باشید.

برای درخواست برداشت درآمد باید چه مراحلی رو انجام بدیم؟

لطفا لینک زیر را مطالعه بفرمایید:

نحوه پرداخت درآمد ناشرین

برای دریافت درآمدهای زیر 50 هزار تومان چکار باید کرد؟

طبق قوانین تپسل حداقل درآمد پرداختی 50 هزار تومان می باشد. می توانید تا رسیدن به این مبلغ منتظر بمانید. درامد های زیر 50 هزار تومان در آخر سال تصفیه خواهند شد.

برای واریز درامد باید هر ماه فاکتور ماهانه را پست کرد؟

برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه بفرمایید:

نحوه واریز درآمد ناشرین

به سن قانونی نرسیده ام. آیا می توانم ار تپسل درآمد داشته باشم؟

بله. برای تصفیه حساب و دریافت درآمد می بایست حساب بانکی معتبر داشته باشید و لذا اطلاعات پدر، مادر یا یکی از بستگان نزدیک را لازم می‌باشد.

تبلیغ گاه چیست و چطور می شود از آن استفاده کرد؟

تبلیغ گاه جایگاه قرارگیری تبلیغات در اپلیکیشن می باشد. شما می توانید چند تبلیغ گاه مختلف با چند نوع تبلیغات اعم از ویدئویی و بنری را به صورت همزمان در یک اپلیکیشن داشته باشید و آنها را از طریق پنل ناشرین تپسل مدیریت کنید.

تبلیغات House Ad چیست؟

هر ناشر می تواند در رسانه های خود دیگر رسانه های متعلق به خود را از طریق سیستم تپسل تبلیغ کند.

تبلیغات بنری بهتر است یا ویدیویی؟

این مساله کاملا وابسته به ماهیت و ویژگی‌های اپلیکیشن و کاربران آن دارد. در برخی از اپلیکیشن‌ها تبلیغات ویدئویی بازدهی بالاتری دارد و در برخی دیگر بنری و در برخی هر دوی آنها. هم‌چنین شما می توانید با تعریف Zone یا تبلیغ گاه برای هر یک از مدل‌ها و جایگاه‌های تبلیغاتی از طریق پنل تپسل امکان روشن یا خاموش کردن تبلیغ‌گاه (Zone) را داشته باشید. این کار باعث می‌شود پس از ارزیابی هر فضای تبیلیغاتی آن را بسته یا روشن نگاه دارید.

تپسل چه پلتفورم‌هایی را پشتیبانی می‌کند؟

تپسل تمامی پلتفرم‌های رایج و مورد استفاده ناشرین را پشتیبانی می کند.

Tapsell SDK

تفاوت درآمد تبلیغات ویدیویی و بنری چگونه است؟

درآمد تبلیغاتی در تپسل به صورت درآمد موثر هزاره یا eCPM می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک زیر را مطالعه بفرمایید:

مفهوم درآمد هزاره یا ECPM

چرا اپلیکیشن های دیگر Fillrate یا درصد وجود تبلیغ بالاتری دارند؟

ممکن است تبلیغ دهنده ها، متناسب با بودجه و سیاست هایی که دارند شرایط خاصی را برای نمایش تبلیغ برای ما گذاشته باشند مثلا تبلیغات به افراد یک شهر خاص نمایش داده شود و… پس Fillrate متفاوت برای اپ های مختلف منطقیست

چرا باید به تپسل فاکتور ارسال کرد؟

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، برای واریز درآمد نیاز به صدور و ارسال فاکتور توسط ناشرین وجود دارد.

چرا درآمدم از تپسل نوسان دارد؟ گاهی اوقات زیاد است و گاهی اوقات کم!

نرخ کلیک و نرخ نصب تبلیغات روی درآمد موثر هزاره تاثیر می گذارد. با کاهش یا افزایش این دو نرخ درآمد موثر هزاره رسانه شما نیز کاهش یا افزایش خواهد داشت. همچنین تغییر در تعداد نمایش تبلیغات در بازه های مختلف و تغییرات بازار تبلیغات در ایران نیز باعث تغییرات در درآمد شما می‌شود.

چرا درصد وجود تبلیغ اینقدر پایین هست و راه حل چیست؟

درصد وجود تبلیغ در تپسل به صورت معمول بالاست. ممکن است دلایل مختلفی برای این منظور وجود داشته باشد از جمله: استفاده از sdk ورژن قدیمی، تعداد کاربران محدود و غیرفعال، نمایش بیش از اندازه تبلیغ به یک کاربر، درخواست نمایش تبلیغ بیش از اندازه مورد نیاز کاربران.

چرا شرکت های دیگه فاکتور نمیگیرند؟

صدور و دریافت فاکتور طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران الزامی است. حال اینکه شرکت ها این قانون را رعایت کنند یا خیر بستگی به سیاست های آنها دارد.

چگونه می توان اطلاعات حساب کاربری را تغییر داد؟

بله، در پنل ناشرین تپسل قسمت اطلاعات حساب کاربری می توانید درخواست تغییر اطلاعات حساب کاربری خود را همراه با توضیحات و علت نیاز به تغییر اطلاعات وارد کنید. این درخواست توسط تپسل طی نهایتا ۲۴ ساعت بررسی شده و در صورت تایید اجازه تغییر اطلاعات خواهید داشت.

چگونه می‌توانم درآمد رسانه خود را از تپسل افزایش دهم؟

با افزایش تعداد نمایش تبلیغات، افزایش تبلیغ گاه ها و نمایش تبلیغات در فضاهای دیگر رسانه خود و همچنین بهبود پیاده سازی تبلیغات برای افزایش نرخ کلیک و نصب می توانید درآمد خود را افزایش دهید.

حداقل درآمد ماهیانه برای پرداخت توسط تپسل چقدر است؟

۵۰ هزار تومان

در تبلیغات ویدئویی تا چند مشاهده کامل به ازای هر کاربر در هر روز شمارش و محاسبه خواهد شد؟

در این نوع تبلیغات محدودیتی وجود ندارد. ولی در صورت تقلب کاربر یا ناشر طبق قوانین تپسل با آن برخورد خواهد شد. همچنین نمایش بیش از حد ویدئو باعث کاهش درآمد موثر هزاره یا eCPM و در نتیجه کاهش درآمد ناشرین شود.

درآمد بلوکه شده در پنل کاربری به چه معناست؟

ماه مالی تپسل از ۲۰ام هر ماه تا ۲۰ام ماه بعد در نظر گرفته شده است. درآمد بلوکه شده درآمدی است که در این بازه ایجاد شده و فاکتور آن در بخش فاکتورهای ماهانه در پنل کاربری صادر شده است. برای دریافت این درآمد باید طبق راهنمای ارسال فاکتور و دریافت درآمد ناشرین اقدام نمائید.

نحوه پرداخت درآمد ناشرین

 

درآمد در انتظار تایید هست. چرا پرداخت نمی‌شود ؟

اگر طبق فرآیند تعریف شده برای ارسال فاکتور به تپسل فاکتور مربوطه را ارسال کرده‌اید و از وصول آن اطمینان دارید طبق زمان‌بندی اعلام شده درآمد شما پرداخت میگردد. اگر در موعد مقرر پرداخت نشد با بخش ناشرین یا بخش مالی تماس بگیرید تا بررسی شود.

دعوت کاربر به کلیک و امتیاز دادن مشکلی دارد؟

اگر کاربر به هر نحوی در ازای کلیک، نصب یا اکشن‌های دیگر، جایزه‌ای دریافت کند، یا صاحب رسانه به هر نحوی کاربر را مجبور به انجام اکشن کند، تپسل این فرآیند را تقلب محسوب کرده، درآمد رسانه برگشت خورده و صاحب رسانه جریمه خواهد.

دلیل تفاوت درآمد قابل برداشت با درآمد کل چیست؟

درآمد کل یا درآمد، میزان مبلغی است که با توجه به بازه‌ی زمانی تنظیم شده توسط کاربر، میزان درآمد ناشر را نشان می‌دهد اما درامد قابل برداشت، کل مبلغی است که ناشر می‌تواند از تپسل دریافت کند.

رمز عبورم را فراموش کردم. فراموشی رمز را میزنم ایمیلی ارسال نمی‌شود. چکار باید بکنم؟

در اینصورت پس از بررسی spam ایمیل خود، با بخش ناشرین تپسل تماس بگیرید.

سرویس S2S چیست؟

سرویس S2S سرویس صحت سنجی تبلیغات است.

فاکتور ارسال کردم چطور می توانم مطمان شوم به دست شما رسیده یا خیر؟

برای اطلاع از این موضوع می‌توانید در بخش مالی، فاکتورهای ماهانه خود، دریافت فاکتور توسط تپسل را رصد کنید.

فاکتور ارسال کردم. چه زمانی پرداخت می شود؟

اگر فاکتور در موعد مقرر به دست تپسل رسیده باشد و مورد تایید باشد طبق روال تپسل پرداخت خواهد شد.

نحوه پرداخت ئرآمد ناشرین

مدل درآمدی ناشرین به چه شکلی هست؟ ecpm چیست؟

برای آشایی با مدل درآمدی ناشرین یا درآمد موثر هزاره این مطلب را مطالعه نمائید.

مفهوم درامد هزاره یا ECPM

مدل محاسبه قیمت تبلیغات بنری به چه نحوی است؟

درآمد ناشر از طریق تبلیغات بنری و ویدئویی در تپسل به صورت درآمد موثر هزاره یا eCPM صورت می‌گیرد. هم چنین برای تبلیغات کلیکی می‌توانیم به صورت کلیکی با ناشرین همکاری کنیم.

مزیت های تپسل نسبت به سرویس های مشابه چیست؟

تپسل به عنوان بزرگترین شبکه هوشمند تبلیغات دیجیتال در ایران، بیشترین تنوع و تعدد تبلیغات، بالاترین درصد وجود تبلیغ، بالاترین eCPM، پشتیبانی آنلاین و موثر همیشگی، پاسخگویی سریع و نوآوری و توسعه دائمی را داراست که باعث می‌شود ناشرین بتوانند همواره با معیارهای بین‌المللی با این شبکه همکاری کنند. هم‌چنین همکاران تپسل خود سفیران و اعتبار این شبکه می‌باشند.

مصادیق تقلب در تپسل چیست؟

تشویق کاربر یا جایزه دادن به وی در ازای کلیک یا نصب و روش های نامرسوم در نمایش تبلیغات مانند ارسال پوش نوتیفیکیشن، نمایش تبلیغ خارج از محیط اپلیکیشن و یا استفاده از سیمولاتور با کاربران غیر واقعی

نحوه پرداخت وجه ناشرین چگونه است؟

برای اطلاعات کامل تر این لینک را مطالعه بفرمایید:

نحوه پرداخت درآمد ناشرین

هر کاربر چند بار می‌تواند در طول یک روز تبلیغ مشاهده کند؟

محدودیتی در نمایش تبلیغات به کاربر وجود نداشته و در تعریف تبلیغ‌گاه می‌توانید تنظیم کنید. منتها نمایش بیش از اندازه تبلیغات به یک کاربر موجب کاهش eCPM می‌شود که درآمد ناشر را کاهش خواهد داد. همچنین ممکن است منجر به آسیب زدن به تجربه کاربری رسانه شود.

یک ناشر تا چقدر می تواند از تپسل درآمد داشته باشد؟

محدودیتی در درآمد ناشرین وجود ندارد. با توجه به تعداد نمایش تبلیغات و همچین درآمد موثر هزاره درآمد ناشرین محاسبه و پرداخت خواهد شد.